ثبت دارو با فرمول آب خلیج فارس در اروپا به همت یک ایرانی ( گزارش بولتن نیوز )

  • 0

ثبت دارو با فرمول آب خلیج فارس در اروپا به همت یک ایرانی ( گزارش بولتن نیوز )

ثبت دارو با فرمول آب خلیج فارس در اروپا به همت یک ایرانی ( گزارش بولتن نیوز )

FB

گزارش بولتن نیوز از محصول سینوپرس ، دکتر حجتی و تیم دست اندرکار سینوپرس :

به گزارش بولتن نیوز، دکتر علیرضا حجتی مدیر شرکت تولید کننده این دارو گفت: ترکیب نمک و املاح موجود در آب خلیج فارس در مدت پنج سال نمونه برداری از اعماق مختلف این دریا و مطالعه در آزمایشگاه آب و خاک شرکت نفت، تهیه شد و به صورت فرمول در ایتالیا و پس از آن در اتحادیه اروپا به نام جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید.

وی افزود: در این مدت موفق به تولید اسپری ضد احتقان بینی و سینوس با نام سینوپرس با فرمول خلیج فارس شدیم که این اسپری در ایتالیا بسته بندی شده و استاندارد فروش در اروپا را نیز کسب کرده است.

دکتر حجتی با بیان این که تاکنون بررسی های مختلف برای تهیه داروهایی با منشا آب اقیانوس اطلس در دنیا انجام شده است، اظهار کرد: هر یک از آبهای آزاد دنیا ترکیب آب و املاح متفاوتی دارند و وجه امتیاز آب خلیج فارس نسبت به دیگر آب های شور، داشتن کلسیم، منیزیوم، روی و مس است.

وی افزود: ویژگی های آب خلیج فارس که ما آن را فرموله کرده ایم باعث می شود احتقان بینی در بیماری هایی مانند حساسیت های فصلی، سرماخوردگی و سینوزیت مزمن برطرف شود ضمن این که حرکت طبیعی مژک های بینی و رطوبت آن در حد طبیعی حفظ می شود.

دکتر حجتی با اشاره به این که در حال حاضر اسپری های بینی با محتوای کورتونی و آنتی هیستامینی در بازار دارویی موجود است، اضافه کرد: این اسپری ها پس از چند بار استفاده موجب خشکی مخاط بینی و برگشت تورم و گرفتگی بینی می شوند در صورتی که آب خلیج فارس هم برای کسانی که استفاده از داروهای کورتونی و ضد هیستامینی برای آنها مجاز نیست، این عوارض را نیز ندارد البته کسانی که فشارخون بالا دارند یا به آب دریا حساسیت نشان می دهند نمی توانند از این محصول دارویی استفاده کنند.

بنا بر این گزارش، در حال حاضر به کسانی که به علت عفونت ویروسی یا آلرژیک یا سینوزیت، دچار ورم و التهاب بینی می شوند توصیه می شود با سرم فیزیولوژی یا آب نمک رقیق بینی و حلق خود را شستشو دهند. درصد نمک موجود در سرم مشابه مایعات بدن و حدود 9ر0درصد است در صورتی که اسپری تهیه شده با فرمول خلیج فارس24گرم در لیتر نمک دارد که با اختلاف فشار اسمزی می تواند موجب تخلیه ترشحات بینی و سینوسها شود.

اسپری «سینوپرس» علاوه بر نمک مانند آب خلیج فارس حاوی کلسیم، پتاسیم، منیزیوم، منگنز، روی و مس است. این اسپری به عنوان مکمل درمان برای خانم های باردار و شیرده و همچنین کودکان نیز مناسب است.

به گفته محقق تولید کننده اسپری بینی با فرمول خلیج فارس، این اسپری مجوز «C E» اروپا، پروانه بهداشتی از وزارت بهداشت ایران و مجوز برچسب شبنم و برچسب اصالت را نیز کسب کرده و مدت دو ماه است که در داروخانه های کشور نیز به فروش می رسد.

بولتن نیوز

 

وب سایت رسمی سینوپرس

www.sinopers.ir

 

 

 

 


Leave a Reply